Blaszane garaże

Każdy posiadacz samochodu zdaje sobie sprawę z faktu, że trzymanie pojazdu w zamkniętym pomieszczeniu zapewni mu o wiele lepsze zabezpieczenie niż trzymanie go na zewnątrz. Jest kilka możliwości garażowania samochodu. W ostatnim czasie coraz bardziej popularne stają się blaszane garaże, które zyskują sympatię wielu Polaków.

Blaszane garaże

Blaszane garaże są bardzo proste w montażu. Co ważne, raz postawiony blaszak, wcale nie musi na zawsze pozostać w tym miejscu. Nie jest to murowany dom, który raz postawiony, może stać nawet kilkaset lat. W razie konieczności garaż blaszany można lekko przesunąć, całkowicie przestawić albo rozmontować. Ten typ budowli posiada sporo plusów, dlatego warto się do niego przekonać.

Blaszane garaże posiada konstrukcję nośną słupową oraz konstrukcję dachu, która wykonana jest ze stalowych kątowników. Te elementy zazwyczaj zabezpiecza się farbą proszkową. Ściany garażu zmontowana są z fragmentów blach, o grubości około 0,5 milimetra. Są one łączone nitami. Garaże blaszaków najczęściej wykonywane są jako jedno lub dwu-spadowe. Oczywiście także są one wykonane z blachy. Tego typu konstrukcja najczęściej ma montowane drzwi rozwierane, które również są wykonywane z blachy. Jak widzimy, konstrukcja budowli nie jest bardzo skomplikowana. Nawet mało doświadczony majsterkowicz byłby w stanie postawić swój własny blaszany garaż na samochód.

Wymiary garażu

Oczywiście wymiary garażu należy dobrać do swoich potrzeb. W tego typu budowlach najczęściej ludzie trzymają samochód, jednak jest to także idealne miejsce na domowy warsztat. Szczególnie panowie bardzo lubią wstawić do garażu dodatkowe meble, na których układane są różne narzędzia. Oczywiście blaszak może służyć do trzymania większej liczby samochodów. W zależności od potrzeb można postawić niemal dowolnie dużą budowle. Jednak standardowe wymiary, jakie osiągają tego rodzaju garaże to 3 metry na 5 metrów.

Koszt inwestycji

Najtańsze blaszaki można kupić za niewiele ponad 1000 złotych. Nie jest to kwota bardzo duża. Na jej wydanie pozwolić może sobie niemal każdy. Jednak typowy koszt garaży blaszanych wynosi około 3-5 tysięcy złotych. Najczęściej w takim przedziale cenowym zawierają się tego typu inwestycje.